
Dana 22. 6. 2026. združena mala delegacija drugarica i drugova iz Socijalističke radničke partije GO Split i Društva “Josip Broz Tito” Split, koja je usprkos velike vrućine i mnogih koji su zbog zdravlja odustali, polaganjem cvijeća izrazila je duboku zahvalnost i poštovanje prema Titovim partizanima koji su prije 85 godina, upravo na današnji dan 22. juna 1941., među prvima u porobljenoj Evropi, osnivanjem Sisačkog partizanskog odreda, zapalili iskru narodnog otpora fašističkim okupatorima i domaćim izdajnicima. Time su naši partizani dali veliki doprinos konačnoj pobjedi Antifašističke koalicije i slamanju fašizma – kuge 20. stoljeća.
Slava i hvala Titovim partizanima!
Split, 22. 6. 2026.
